Sedm květin, které nesmí chybět ve vaší letní kytici

Nejkrásnější květiny do letní kytice

Léto je tady a s ním i nádherná a hlavně bohatá nabídka letních květin, na kterou jsme se po dlouhé zimě a nevyzpytatelném jarním období všichni jistě tolik těšili. Léto nabízí opravdu velké květinové možnosti a to jak u vás na zahradě, tak i v květinářství, kde se to doslova hemží letními květinami. Kdy jindy si užít letních květů než v jejich sezóně. V dnešním článku si představíme hned několik nádherných druhů, které by ve vaší letní kytici rozhodně neměly chybět! Přihodíme také pár tipů, jak se o kytici v letním období postarat, aby vám vydržela co nejdéle. Jelikož jenom s kvalitní péčí a správným zacházením si krásu květin budete moci užívat co nejdéle to jde.

 

Kytice v letním období, jak zajistit nejdelší možnou životnost?


Teplejší počasí sebou přináší výzvy, pokud jde o to, aby vaše kytice vydržela co nejdéle. Nejedná se pouze o svatební kytice, ale o všechny květiny které jsou podrobeny převozu nebo delším cestám autem. Nejlepším způsobem jak zajistit aby vaše květiny vypadaly co nejlépe, svěží a vydržely je zvolit doručení přímo na místo v den konání akce. Poté je nechat dostatečně dlouho, než nastane jejich čas na chladném, temnějším místě. Jakmile nastane slavnostní předání, nebo si nevěsta bude chtít odložit kytici na chvíli mimo, mějte po ruce nachystané vázy s vodou, aby měla květina neustále dostatek hydratace a netrpěla. Pokud plánujete drobné květy umístit jako dekorace například do vlasů, na skleničky nebo na posezení, mějte po ruce rozprašovače, kterými čas od času během dne tyto květy osvěžíte a dodáte jim trochu života v teplém počasí.

 

Sedm nejkrásnějších letních květů, které by neměly chybět ve vaší kytici
 

Pivoňky

Tyto krásné voňavé květiny jsou opravdu oblíbenou volbou pro letní svatební obřady. Svůj původ mají pivoňky až v daleké Číně, ovšem pro svou oblíbenost, atraktivní vůni a nádhernou symboliku se dnes pěstují doslova po celém světě. Pivoňka má ve své symbolice samé krásné věci jako je například šťastné manželství, štěstí, romantika a bohatství. Právě i ze symbolického důvodu patří mezi oblíbené svatební květy. Pivoňka se navíc dá využít v mnoha směrech jak tradičně do kytice, tak i do dekorací na stůl, výzdobu oltáře nebo jídelního stolu. Díky svým plným květům je zkrátka nepřehlédnutelná a dominantní!

 

Levandule

Levandule patří mezi všestranný květinový doplněk, který potěší nejen svou jedinečnou barvou, ale zejména svou vůní! Levandule je známá pro svůj romantický, pastelový odstín, který je často vyhledávanou barvou právě pro letní svatební obřady. Zároveň díky svému rustikálnímu vzhledu je ideálním komponentem na venkovské svatby, které se v poslední době staly obrovským hitem! Levandule je ale mimo rustikální aranžmá, také vhodná do moderních, kterým dodá jemný nádech. Královská fialová barva znamená milost a eleganci. Ať už máte levanduli sušenou, nebo čerstvou díky krátkým stonkům můžete levanduli zakomponovat téměř všude, kam si jen zamanete. Jemný dotek fialové barvy bude vypadat v kytici nádherně, zároveň můžete stonky levandule přidat do vlasů, na stůl nebo vytvořit pytlíčky s levandulovými květy a roznést její vůni do různých koutů v místnosti.

 

Růže

Nesmrtelná stálice jménem růže patří stále mezi oblíbené volby, co se týká volby květin do letní kytice. Koneckonců, byste jen stěží hledali romantičtější druhy květu, který dokáže vyznat vaši lásku lépe, než růže. Jak již její využití napovídá, růže jsou symbolem lásky, naděje, nových začátků a slibu. Růže můžete navíc vybírat z opravdu široké škály barev od tradiční rudě červené, přes oblíbené pastelové odstíny až po tradiční bílé. Je jen na vás jakou barvu začleníte do vašeho aranžmá. U růží si pouze dejte pozor na trny, které rozhodně ze stonků před výrobou samotné kytice odstraňte!

 

Hortenzie

Poměr cena-výkon, kterou tyto nádherné, pastelové květiny mají, dokáže zlákat opravdu mnoho nevěst! Hortenzie vám totiž díky svým obrovským květům dokáže z pár kousků vytvořit opravdu bohaté aranžmá, kterého byste jen stěží docílili s jinými druhy. Hortenzie jsou symbolem upřímnosti a vděčnosti, pokud tedy nevěsta zvolila hortenzie do své kytice, vyjadřuje tím svému budoucímu manželovi vděčnost. Právě díky této symbolice nosí někteří ženichové malou hortenzii umístěnou v kapsičce na opětování vděčnosti nevěstě. Hortenzie vypadají skvěle se sezónními růžemi, nevěříte? Musíte vyzoušet!

 

Frézie

Frézie dokáže vnést jemný tón do každé letní kytice a díky své jemnosti ji tak snadno můžete sladit s řadou květinových druhů, díky své jemné barvě umí skvěle doplnit tmavší odstíny, ale i jemné pastelové barvy u levandule nebo jemnější barvy růží. Frézie představují nevinnost a přátelství, které by mělo ztělesňovat zásadní aspekt u úspěšného a spokojeného manželství. Frézie jsou často kombinovány s dlouhými zelenými stonky nebo s jemnými pastelovými květy. Všestrannost půvabných frézií z nich dělá oblíbenou květinu jak pro svatební kytici, tak i pro ostatní letní květinová aranžmá.

 

Orchideje

Nádherná orchidej vám pomůže docílit dokonalého kaskádového aranžmá. Možná právě díky této speciální funkci se orchideje staly oblíbenou součástí letních kytic. Jedná se o jednu z nejluxusněji vypadajících květin, kterou můžete do vaší kytice zařadit. Orchidej vyzařuje lásku, luxus, sílu a krásu, pro všechny své vlastnosti je tak ideálním doplňkem pro letní akce a svatby. Orchideje stejně jako ostatní rostliny můžete zařadit nejen do kytice, ale také jako květinové aranžmá. Orchidej navíc každému aranžmá dodá nádech luxusu a exkluzivity.

 

Sasanky

Nikdo vás neochrání před zlem a špatnými energiemi lépe, než sasanky, které patří stále více mezi oblíbené svatební květy. Sasanky jsou skvělou volbou díky svému jasnému, plnému květu který dokáže vytvořit nádherné akcenty pastelových barev kolem. Silný a dominantní stonek tak vytvoří robustní základ do kytice. Mezi oblíbené sasanky patří odrůda panda, která díky svému tmavě modrému středu a jemným krémovým okvětním lístkům dokáže vytvořit opravdu elegantní kombinaci.

 

Ať už vyberete kteroukoliv ze zmíněných letních květin, rozhodně nešlápnete vedle. Využijte léta a jeho bohaté květinové nadílky na maximum a užijte si sezónní letní květiny. Nejen, že je v sezóne seženete za nejlepší ceny, jejich životnost bude zároveň delší a vy si jejich krásu budete moct užívat mnohem déle!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

VINSI

VINSI

VILI

VILI

RUDY

RUDY

VINSY

VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SET KATRINA

SET KATRINA

PERL

PERL

FREZIE + SANTINY

FREZIE + SANTINY

HELI

HELI

GOGI

GOGI

KOTI

KOTI

CONSI

CONSI

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

KLERENS

KLERENS

KOLORINA

KOLORINA

SIDI

SIDI

HAPPYS

HAPPYS

SLODY

SLODY

FREZI

FREZI

TAMA

TAMA

HANDI

HANDI

BABY

BABY

BABY + RAFFAELLO

BABY + RAFFAELLO

GOGI + RAFFAELLO

GOGI + RAFFAELLO

BABY + PLYŠÁK

BABY + PLYŠÁK

GOGI + PLYŠÁK

GOGI + PLYŠÁK

BABY + SEKT

BABY + SEKT

GOGI + SEKT

GOGI + SEKT

BABY + MERCI

BABY + MERCI

GOGI + MERCI

GOGI + MERCI

ALISA

ALISA

PERL + MERCI

PERL + MERCI

PERL + PLYŠÁK

PERL + PLYŠÁK

PERL + SEKT

PERL + SEKT

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé