Nádherná a vyjímečná květina lilie

Vyjímečnost a rozmanitost lilií

 

Lilii pravděpodobně už každý někdy zahlédl na zahradě, ve váze nebo v kyticích, jelikož patří mezi oblíbené a velmi často používané květiny do dekorací a kytic. Díky jejich snadné dostupnosti všude ve světě, se vyskytují hned v několika různých barvách, tvarech i velikostech. Květina sama o sobě má hodně co nabídnout, a proto má téměř v každé kultuře odlišný význam. Navíc samotné využití lilií nezná meze a to v případě ať už je chcete darovat někomu blízkému, nebo pouze si rozzářit domácnost krásnou kyticí, lilie jsou tu vždy pro vás, aby splnily přesně vaše požadavky. Mimo to, existuje hned několik důvodů, proč jsou pro nás lilie tak výjimečné. A přesně o jejich vyjímečnosti si v dnešním článku prozradíme více!

 

 Různé barvy mají různé významy

Lilie vždy byly považovány za vhodné květiny při speciálních příležitostech, s čímž se pojí i jejich rozmanitost barev, kdy každá barva s sebou nese svůj speciální význam. Pravděpodobně nejznámější bílá lilie symbolizuje čistotu a ctnost, červená lilie je projevem hluboké lásky a vášně, kdežto růžová lilie je symbolem prosperity a hojnosti. Žlutá lilie naopak nese význam věčnosti a touhy. Přitom nejenom barvy mají svůj jedinečný význam, ale také různé druhy lilií jsou perfektní pro vyjádření pocitů a emocí, aby si obdarovaní uvědomili svoji jedinečnost a zvláštnost.

 

Odlišné významy v různých kulturách a náboženstvích

Skoro v každé kultuře a náboženství má lilie naprosto odlišný význam. V antickém Řecku byla lilie považována za symbol sexuality a věřilo se, že tato květina vznikla z mateřského mléka řecké bohyně. Naopak v křesťanství je lilie spojována s neposkvrněnou pannou Marií. V dnešní době si manželské páry věnují lilie na vyjádření své lásky a oddanosti k druhému. Tato květina se také stala velmi populární u oslav výročí.

 

Nejen na okrasu, ale taktéž jako pokrm!

V Evropě k hlavnímu obdivu patří především krása liliových květů, nicméně ve východní Asii si místní také rádi pochutnají na podzemní části lilie, kterou považují za výborný pokrm! V zemích jako Čína, Jižní Korea, Tchaj-wan si místní rádi pochutnají na tradičním pokrmu připraveném z cibulek od lilií, kde toto jídlo má již několikaletou tradici, tudíž se nejedná o žádný módní výstřelek, ale naopak o tradiční pokrm s dlouholetou tradicí. Nicméně to nemění nic na tom, že by si asijští příslušníci nevážili lilie také jako nádherné dekorace do jejich domovů, kde nejčastěji zdobí obývací pokoje a ložnice.

 

Známá také pro své jedinečné léčivé vlastnosti

Dalším a možná tím nejdůležitější významem liliových květů jsou bezpochyby jejich léčivé vlastnosti, které hrají důležitou roli při pomoci hned u několika nemocí. Mezi hlavní pomocníky lilie patří zejména u léčby při problémech močových cest, srdečních onemocněních, mrtvice, ochrnutí, ale také u očních infekcí a mnoha dalších. Lilie je také mimořádným pomocníkem při křečích, revmatismu nebo při zánětu ledvin. Mimo to jsou také oblíbené v kosmetickém průmyslu, při zjemnění pleti a posilování pokožky. Liliový olej, který se získává pomocí louhování květů v olivovém nebo slunečnicovém oleji patří mezi hlavní pomocníky při boji se suchou pokožkou, ale také při kožních zánětech nebo při popáleninách. Naopak čerstvé květy, které jsou naloženy v alkoholu dokážou pomoci při hojení popálenin a pohmožděnin.

 

Lilie má zkrátka širokou škálu různých využití a je jen na vás, jak vám tato nádherná rostlina dokáže pomoci.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ŽANETA

ZOE

ZILI

ZARA

VIOLETA

TONI

TEDIN

TANA

RORY

LARA

ILIANA

ADRIANA

DAFNE

DARLA

DOLORES

BARBARA

ELIZABET

CINDY

ELOIS

MIRIAM

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

LINSY

PINK

SET ZOE

ORANGE

SULY

SUNER

QUEEN

BEST

FERI

DAFNE + RAFFAELLO

QUEEN + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

QUEEN + MERCI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé