Nádherná a vyjímečná květina lilie

Vyjímečnost a rozmanitost lilií

 

Lilii pravděpodobně už každý někdy zahlédl na zahradě, ve váze nebo v kyticích, jelikož patří mezi oblíbené a velmi často používané květiny do dekorací a kytic. Díky jejich snadné dostupnosti všude ve světě, se vyskytují hned v několika různých barvách, tvarech i velikostech. Květina sama o sobě má hodně co nabídnout, a proto má téměř v každé kultuře odlišný význam. Navíc samotné využití lilií nezná meze a to v případě ať už je chcete darovat někomu blízkému, nebo pouze si rozzářit domácnost krásnou kyticí, lilie jsou tu vždy pro vás, aby splnily přesně vaše požadavky. Mimo to, existuje hned několik důvodů, proč jsou pro nás lilie tak výjimečné. A přesně o jejich vyjímečnosti si v dnešním článku prozradíme více!

 

 Různé barvy mají různé významy

Lilie vždy byly považovány za vhodné květiny při speciálních příležitostech, s čímž se pojí i jejich rozmanitost barev, kdy každá barva s sebou nese svůj speciální význam. Pravděpodobně nejznámější bílá lilie symbolizuje čistotu a ctnost, červená lilie je projevem hluboké lásky a vášně, kdežto růžová lilie je symbolem prosperity a hojnosti. Žlutá lilie naopak nese význam věčnosti a touhy. Přitom nejenom barvy mají svůj jedinečný význam, ale také různé druhy lilií jsou perfektní pro vyjádření pocitů a emocí, aby si obdarovaní uvědomili svoji jedinečnost a zvláštnost.

 

Odlišné významy v různých kulturách a náboženstvích

Skoro v každé kultuře a náboženství má lilie naprosto odlišný význam. V antickém Řecku byla lilie považována za symbol sexuality a věřilo se, že tato květina vznikla z mateřského mléka řecké bohyně. Naopak v křesťanství je lilie spojována s neposkvrněnou pannou Marií. V dnešní době si manželské páry věnují lilie na vyjádření své lásky a oddanosti k druhému. Tato květina se také stala velmi populární u oslav výročí.

 

Nejen na okrasu, ale taktéž jako pokrm!

V Evropě k hlavnímu obdivu patří především krása liliových květů, nicméně ve východní Asii si místní také rádi pochutnají na podzemní části lilie, kterou považují za výborný pokrm! V zemích jako Čína, Jižní Korea, Tchaj-wan si místní rádi pochutnají na tradičním pokrmu připraveném z cibulek od lilií, kde toto jídlo má již několikaletou tradici, tudíž se nejedná o žádný módní výstřelek, ale naopak o tradiční pokrm s dlouholetou tradicí. Nicméně to nemění nic na tom, že by si asijští příslušníci nevážili lilie také jako nádherné dekorace do jejich domovů, kde nejčastěji zdobí obývací pokoje a ložnice.

 

Známá také pro své jedinečné léčivé vlastnosti

Dalším a možná tím nejdůležitější významem liliových květů jsou bezpochyby jejich léčivé vlastnosti, které hrají důležitou roli při pomoci hned u několika nemocí. Mezi hlavní pomocníky lilie patří zejména u léčby při problémech močových cest, srdečních onemocněních, mrtvice, ochrnutí, ale také u očních infekcí a mnoha dalších. Lilie je také mimořádným pomocníkem při křečích, revmatismu nebo při zánětu ledvin. Mimo to jsou také oblíbené v kosmetickém průmyslu, při zjemnění pleti a posilování pokožky. Liliový olej, který se získává pomocí louhování květů v olivovém nebo slunečnicovém oleji patří mezi hlavní pomocníky při boji se suchou pokožkou, ale také při kožních zánětech nebo při popáleninách. Naopak čerstvé květy, které jsou naloženy v alkoholu dokážou pomoci při hojení popálenin a pohmožděnin.

 

Lilie má zkrátka širokou škálu různých využití a je jen na vás, jak vám tato nádherná rostlina dokáže pomoci.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

LINSY

LINSY

PINK

PINK

SET ZOE

SET ZOE

ORANGE

ORANGE

SULY

SULY

SUNER

SUNER

QUEEN

QUEEN

BEST

BEST

FERI

FERI

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

QUEEN + PLYŠÁK

QUEEN + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + SEKT

QUEEN + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

QUEEN + MERCI

QUEEN + MERCI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Jak více ekologicky využít svatební květiny

 

Svatební květinový průmysl je po celém světě velkým byznysem. Jenom v USA se běžně za jeden rok jedná o částku kolem 7 miliard dolarů, což znamená, že svatební květiny jsou neodmyslitelným svatebním prvkem. Bohužel, samotný ekonomický rozsah tohoto odvětví znamená, že ne všechny svatební květiny lze pěstovat, získávat a sbírat udržitelným způsobem. Pro ty, kteří se více zajímají o životní prostředí, však stále existuje spousta ekologicky šetrných možností.

Kdykoliv je to alespoň trochu možné, vždy hledáme ekologičtější řešení, zejména pokud jde o květiny pro události, jako jsou svatby. Pokud tedy chcete snížit svou ekologickou stopu při výběru a nákupu svatebních květin, zde je našich sedm tipů pro udržitelnější svatební květiny.

 

Číst celé
Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Jak ochránit rostliny v zimě

Většina zahradníků volí na svou zahradu květiny, keře a stromy, které na jejich zahradě můžou bez problémů přežít v běžném počasí. Ovšem s globálním oteplování a neustále většími teplotními extrémy, se může zdát výběr jednotlivých rostlin složitější, než kdy býval. Co však proto může zahradník udělat, když je počasí jiné než typické? Nečekané mrazy mohou krajinu a zahradu zdevastovat. Zároveň ale můžou zahrádkáře přimět k zamyšlení, jak rostliny ochránit před mrazem, ještě předtím než udeří. To se dostáváme k zásadní otázce, a to jaký je nejlepší způsob jak ochránit rostliny před mrazem? Na tuto otázku a mnohem víc si odpovíme právě v dnešním článku. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Jak využít pohřební květiny

V dnešním článku vám přinášíme několik smysluplných nápadů, jak znovu použít, darovat a zvěčnit pohřební květiny Květiny nás doprovázejí téměř u všech slavnostních okamžiků života – a to ať už při narození, na svatbě, výročí, narozeninách, promoci, nástupu do nového zaměstnání nebo odchodu ze starého. Samozřejmě se také objevují i na poslední oslavě konce života, tedy na pohřbu, kde jsou doslova nepostradatelnou součástí.

 

Číst celé