Praktické tipy pro dokonalé aranžování květin do vázy

Jak na dokonalé aranžování květin ve váze

Překvapil vás někdo kyticí čerstvých květin nebo jste si udělali radost a pořídili nové čerstvé květy do vázy? Od okamžiku, kdy vyjmete květy z obalu začíná kreativní část, při které se můžete pořádně odvázat nebo která naopak umí občas docela potrápit. V dnešním článku jsme sesbírali několik užitečných, a hlavně velmi praktických tipů od předních floristů. Ti jsou tu pro vás s jednoduchými tipy a radami, jak dokonale naaranžovat květinu do vázy, aby ihned po předání neztratila tvar a vypadala zkrátka skvěle za každé situace. Každá kytice si zaslouží být výjimečnou a být středem pozornosti! V dnešním článku odhalíme jednoduché kroky, jak toho docílit.

 

 

Předtím než začnete

Abyste si vaši kytici mohli užívat co nejdéle, je důležité začít správnými kroky od samotného začátku. Vždy, když předáváte kytici do nové vázy, se předem ujistěte, že používáte opravdu čistou vázu bez známek předešlého používání. Každý stonek předtím, než jej vložíte do vody seřízněte přibližně o jeden centimetr pod úhlem, aby vaše kytice byla schopna přijímat co nejvíce vody a zůstala řádně hydratovaná po celou dobu. Teplota vody by neměla být příliš horká ani ledová, vlažná voda je pro květiny nejlepší volbou. A nyní už opravdu může samotný styling začít.

 

Poznejte své květiny

Jednotlivé druhy květiny, větviček a všech dodatečných listů budou vždy ve váze vypadat lépe, pokud je rozložíte rovnoměrně. Proto před samotným aranžováním je vhodné si vaši kytici blíže prostudovat. Jaké tvary, barvy a struktury mají jednotlivé květy? Které stonky jsou pevné a silné? Které naopak jsou spíše tenčí a pružnější? Celý tento proces seznamování se s vaší rostlinou vám pomůže lépe pochopit celkovou strukturu kytice a bude se vám s ní poté mnohem lépe a snadněji pracovat. Navíc se jedná o skvělou činnost, kde zapojíte vaše smysly a pravděpodobně se i naučíte něco nového a užitečného!

 

Křížová technika

Aranžování květin je jako umění. Neexistuje žádná správná ani špatná cesta. Jednou z užitečných praktik je však křížová technika, díky které každá květina získá dostatek prostoru a nebude utěsněna uvnitř vázy mezi dalšími květinami. Zkoušeli jste někdo stavit vigvam nebo rozdělávali oheň? Pravděpodobně jste tak skládali jednotlivá dřívka do pyramidy. U květin to funguje dost podobně, jakmile umístíte první stonek do vázy, ujistěte se, že se její konec bude dotýkat dna vázy a stonek bude položený do úhlopříčky. Poté udělejte totéž s dalším stonkem a zrcadlete ho přesně tak, aby vytvořil s druhým stonkem kříž. Postupně si vázu otáčejte ve směru hodinových ručiček a pokládejte jednotlivé stonky na ty, které jsou již ve váze. Takto postupujte do doby, až využijete všechny květy. Během tohoto procesu střídejte jednotlivé druhy a barvy květin, abyste vytvořili zajímavou, barevnou mozaiku.

 

Odstraňte zbytečné listy ze stonků

Každý florista vám doporučí jednu věc, všechno, co nepotřebujete a bylo by ve váze přebytečné, ihned odstraňte. Toto pravidlo platí hlavně pro zbytečné okvětní lístky, které by navíc pod hladinou vody mohli napáchat více škody, než užitku. V závislosti na váze, kterou zvolíte, možná budete muset odstranit více listů. Zlatým pravidlem je obvykle zajistit, aby listy neklesly pod okraj vázy, tímto zabráníte snadnému znečištění vody. Rozhodně se nemusíte obávat, že by se odstraněním listů vaše kytice stala chudší!

 

Hrajte si se skladbou květin

Tajemství každého ikonického stylu? Nechte vaši kytici vypadat co nejpřirozeněji. Představte si pole květin, které vždy vypadá dobře, přitom se rozhodně neřídí žádnými omezeními nebo pravidly, květiny si zkrátka rostou přesně tak jak chtějí a kde chtějí a vždy vypadají skvěle a vyváženě. Vytvořte si hravý vzhled tím, že budete mít ve vaší váze květiny různé délky, které vám umožní vytvořit zajímavé vrstvení.

 

Zvláštní pozornost věnujte měkčím stonkům

Některé květiny mají pružný stonek, který jim umožňuje, aby se květina mohla snadněji ohýbat a tvarovat. To přidává každé kytici hravý efekt! Náš tip je nechat tyto pružnější stonky na okraj vázy a nechat je viset. Uvidíte, že tento netradiční styl si zamilujete!

 

Dlouhé stonky nechejte nakonec

Dlouhé stonky a větvičky jsou hlavním lákadlem vaší kytice. Nechejte tyto květy jako poslední k aranžování, pomůžou vám vytvořit zajímavý objem a větší výšku kytice.

 

Pokud se budete držet našich praktických tipů, nejenže vaše kytice bude vypadat vždy úžasně, ale samotné aranžování květin si budete o to více užívat. Každá kytice si zaslouží důstojný život, proto jí ho dopřejte se skutečnou parádou.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé