Zajímavé květinové statistiky z roku 2021 - 1.díl

Květinové statistiky z roku 2021 - 1.díl

 

Dnešní květinový průmysl je globální, rozmanitý a rychle se vyvíjí. Tedy splňuje všechny předpoklady pro úspěšnost v aktuálním uspěchaném světě. V dnešním článku se ohlédneme trochu za rokem 2021, kdy jsme pro vás vybrali zajímavé statistiky právě z květinového průmyslu. Nejen že se dozvíte něco nového, zároveň vám tyto statistiky květinového průmyslu vám pomohou lépe porozumět tomuto obchodnímu odvětví a jeho praktikám v Evropě, USA i ve zbytku světa.

 

 

Keňa se stala předním vývozcem řezaných růží do EU

A to až s neuvěřitelným 38% podílem na trhu! Nejnovější statistiky květinářského průmyslu o trhu ukazují, že přibližně polovina všech vyvážených květin se prodává prostřednictvím nizozemského aukčního systému. Přesto procento přímého prodeje roste. Dalšími květinami vyváženými z Keni jsou především alstromérie, růže, karafiáty, třezalky, lilie eryngium a šater.

 

Thajsko vydělává na vývozu exotických orchidejí 81 milionů dolarů ročně

Thajsko je největším vývozcem tropických orchidejí na světě. Jak ukazují statistiky orchidejového průmyslu z roku 2018, tento vývoz přináší Thajsku odhadem 2,5 miliardy bahtů (tedy přes 81 milionů dolarů) ročně. Zatímco odhadem 40 % produkce orchidejí v Thajsku se vyváží, zbývajících 60 % se využívá v tuzemsku. Další zajímavostí je, že v Thajsku roste více než 1 000 druhů orchidejí.

 

Odhaduje se, že květinový průmysl v USA má hodnotu 5 miliard dolarů.

Je všeobecně známo, že američané jsou světovou jedničkou ve spotřebitelských výdajích a květinový průmysl není výjimkou. Nezáleží na tom, zda dováží nebo vyváží, pokud jde o statistiky průmyslu dekorativních nebo řezaných květin, čísla jsou skutečně obrovská.

Na základě statistik květinového průmyslu z roku 2020 je v zemi 31 663 květinářských podniků, v nichž pracuje odhadem 65 339 zaměstnanců.

 

V období 2015-2020 vzrostl průmysl online květinářství v USA o 8,5 %.

Na základě statistik květinářství má velikost trhu online obchodů v USA hodnotu 5 miliard USD s odhadem 1 045 podniků. Od vypuknutí pandemie COVID-19 došlo k nárůstu online nakupování ve všech odvětvích. S ohledem na tuto skutečnost lze očekávat, že trendy v odvětví online obchodů s květinami budou i nadále růst.

 

Kolumbie dodává 70 % květin prodávaných v USA.

Zajímavé je, že kolumbijské květiny se dovážejí bezcelně a ministerstvo zahraničí investuje miliony do zemědělského průmyslu této země. Jak se ukázalo, pěstitelé květin v Kalifornii zahájili kampaň "Buy Local" (Kupujte místní) v naději, že se vyrovnají úspěchu hnutí za lokální potraviny.

 

Tulipány a lilie tvořily v roce 2015 15 % a 17 % celkového trhu s řezanými květinami v USA.

Statistiky zahradnického průmyslu ukazují, že za tulipány a liliemi následovaly gerbery, růže a mečíky. Zatímco pokud jde o rostliny obecně, pupovice a kaktusy tvořily dohromady 26 % celkového trhu s pokojovými rostlinami v zemi.

 

V roce 2018 tvořily květiny 69 % všech dárků ke Dni matek

Lidé rádi vyjadřují své pocity pomocí dárků a to platí zejména pro vyjádření našich pocitů pomocí květiny. Jak ukazují statistiky světového květinového průmyslu, 65 % zákazníků rádo dostává květiny. Navíc 60 % lidí věří, že květinový dárek má hlubší význam. Mezi nejoblíbenější květiny ve světě patří lilie, tulipány, růže a macešky.

 

Nejoblíbenějšími květinami pro nezapomenuteln životní příležitosti byly v roce 2020 pivoňky a zahradní růže.

Nezáleží na tom, zda je příležitost veselá nebo smutná, květinami můžete své pocity vyjádřit vždy. Každý ví, že červené růže jsou symbolem vášně a lásky, ale různé příležitosti si žádají různé druhy květin, což určuje některé zajímavé trendy v květinovém průmyslu. Na základě trendů v květinovém průmyslu pro rok 2020 byly tyto květiny nejoblíbenější při zvláštních příležitostech, jako jsou svatby, pohřby nebo oslavy. Květinoví odborníci tvrdí, že v tomto roce bude převládat levandulová, růžová, zelená a modrá paleta barev. Kromě toho byly velmi oblíbené také ranunculusy, motýlí ranunculusy, jiřiny a hortenzie.

 

Květiny ke Dni matek si přeje 32 % matek.

Na základě průzkumu z roku 2021, který se matek ptal, co by chtěly dostat jako dárek ke Dni matek 32 % maminek uvedlo, že by je potěšili květiny a pouze o jedno procento víc, tedy 33 % matek uvedlo, že by raději dárkovou kartu. V roce 2020 květiny uvedlo však pouze 19 % matek.

 

Nejoblíbenějšími květinami pro pohřební vazby byly v roce 2021 růže, lilie a karafiáty.

Věděli jste, že různé barvy růží nesou specifickou symboliku? Konkrétně bílé růže představují nevinnost a čistotu, zatímco červené růže vyjadřují lásku, vášeň, úctu a intimitu. Naproti tomu fialové růže zobrazují úspěch a důstojnost, zatímco žluté růže jsou symbolem soucitu.

 

Zajímavých květinových statistik je samozřejmě více, proto se můžete těšit na další díl již brzy, kde si odhalíme další zajímavá čísla, spojená s květinovým průmyslem za rok 2021 a jeho srovnání s předešlými roky.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

BONDY

BONDY
Neprodejné

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ORANGE

ORANGE

KARMELITA

KARMELITA

ESTER

ESTER

SULY

SULY

SUNER

SUNER

QUEEN

QUEEN

BEST

BEST

FERI

FERI

MATYLDA

MATYLDA

SABRINA

SABRINA

ZLATA

ZLATA

DARIA

DARIA

IVETA

IVETA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé