Květiny pro sestru

Jakou vybrat květinu sestře

Květiny a jejich krása i vůně dokáže nádherně povzbudit každý den, který se v jejich společnosti najednou stává neobyčejným. Květiny dokážou být balzámem na unavenou duši, povzbuzením během těžkých pracovních chvil, také také milým potěšením pro naše nejbližší. Květiny nám pomáhají slavit, inspirují naše vášně, vyvolávají v nás pocity nespoutaného štěstí a radosti a jsou s námi ve všech důležitých situacích během života. Dostat od někoho svěží, čerstvě řezanou kytici, je jako získat vřelé objetí a k samotnému rozveselení a povzbuzení občas stačí vážně jenom samotný pohled na květiny. Krása květin sice netrvá věčně, ale vzpomínky s nimi spojené rozhodně ano.

 

Našimi životy projde spousta lidí, někteří v nich zůstanou déle, s jinými se naše cesty rozejdou poměrně brzy. Poté jsou tu lidé, kteří nás provází celým životem. Mezi tyto důležité osoby patří naši sourozenci. Parťáci od samotného dětství, kteří s námi kráčí životem ve všech fázích. Ať už jsou vaše vztahy během života rozmanitější, se sourozenci je to někdy jako na horské dráze, ale ve výsledku si vždy uvědomíte, že mít svého pokrevního parťáka za to stojí a měli byste si ho náležitě hýčkat. Pokud tedy hledáte ideální možnost, jak vaší sestře dokázat, že vám na ní záleží a že jste opravdu vděční za to, že stojí vždy po vašem boku a můžete se na ni opravdu spolehnout, není lepší volby než čerstvě řezané květiny. Barevné, veselé květy dokonale vystihnou vaše pocity a emoce, které k ní cítíte. Rozhodně tedy mnohem lépe než jiné materiální věci bez hlubší podstaty. V dnešním článku jsme vybrali seznam květin, které jsou ideální volbou jak potěšit vaši sestru.

 

Růže

Začneme tradičně s růžemi, protože neexistuje symboličtější květina, než je růže. Pokud jde o vyjímečnost mezi květinami, růže je rozhodně nespornou královnou květin. Růže dokážou okouzlit několika jemnými okvětními lístky, které se nádherně tyčí na dlouhých zelených stoncích, kde hrají různými barvami a odstíny. Červená růže je projevem lásky, tu raději vaší sestře nevěnujte, ale zatímco růžová je pro ženy vašemu srdci blízké ideální volba. Krásná jemná růžová růže může být tedy vhodnou volbou jako kytice pro vaši sestru. Bílé růže jsou symbolem nevinnosti, proto i bílá barva může dobře fungovat. Červené a bílé poupata jsou navíc symbolem dětství, proto pokud byste rádi trvali na červené barvě, zkombinujte ji alespoň s jemnou bílou, která dodá každé kytici eleganci.

 

Lilie

Další nádherné květy, které jsou skutečnými ikonami. Jejich krása v kombinaci s nezaměnitelnou vůní je skutečně oblíbeným druhem. Bílé lilie jsou symbolem skromnosti, oranžové značí naopak nespoutanou vášeň. Pokud chcete vyjádřit vaši sourozeneckou lásku a starost, bílé lilie budou dokonalou volbou pro tuto čistou lásku k vašim blízkým. Navíc jejich vůně a krásný vzhled dokáže skutečně potěšit všechny naše smysly.

 

Karafiáty

Rozcuchané krásky, neboli karafiáty jsou ideálním dárkem pro každou pohodovou sestru. Karafiáty jsou stále trochu podceňované, ale přenádherné květiny, u kterých je poměr cena výkon skutečně příjemným překvapením. Karafiáty jsou navíc uctívané jako květy Boží nebo se jim také říká nebeské květy a barevné významy se stejně jako u růží nebo lilií s každou barvou mírně liší. Červená barva symbolizuje obdiv, kdežto bílá barva je symbolem oddanosti a štěstí.

 

Kopretiny

Kopretiny jsou veselými květinami s příjemným, sympatickým a čistým vzhledem. Nejčastěji kopretiny potkáme v tradiční bílé barvě s výrazným žlutým středem, mohou mít ale také jemnou růžovou nebo tmavě růžovou barvu, která jim naopak dodává na dramatičnosti. Bílá barva ztělesňuje čistotu a hlavním významem kopretin je loajální láska, která dokáže dokonale prohlédnout až přímo do duše. Takže na otázku jaká je ideální květina pro vaši pohodovou, roztomilou a veselou sestru? Kopretina bude skvělou volbou!

 

Orchideje

Tropická květina s oslnivou elegancí. Díky okvětním lístkům v jedinečných tvarech obohacené o nádhernou vůni, které je velmi těžké odolat! Díky této nezaměnitelné kombinaci jsou orchideje dokonalým překvapením, jak potěšit vaši sestru. Fialová orchidej znamená obdiv, růžová barva symbolizuje ženskost a žlutá orchidej je vhodná pro sestru, kterou vnímáte jako vaši kamarádku. Potěšte vaši sestru orchidejí jakékoliv barvy, protože orchidej je skutečným mistrovským dílem Matky přírody.

 

Nevěstin závoj

Jednoduchý, minimalistický a sofistikovaný jako závan čerstvého vzduchu, přesně takhle by se dal popsat nevěstin závoj, který pravděpodobně všichni známe jako doplňkový květ do svatebních kytic nevěst. Nevěstin závoj je symbolem soucitu, lásky, důvěry a každého pocitu, ze kterého srší skutečná důvěra a jistota. Pokud je vaše sestra jemnou ženou, která má ráda jednoduchost a eleganci, rozhodně jí nevěstin závoj udělá velkou radost. Pro dokonalou kytici přidejte několik růží a máte na světě nepřekonatelnou, estetickou kytici.

 

Gerbery

Je vaše sestra nadšená, temperamentní a neustále hýřící i těmi nejšílenějšími nápady? Gerbery budou ideálními květinami pro tuto povahu. Velké, nápadné a barevné květy gerber dokonale reflektují všechny veselé, povahy. Oranžové gerbery vyzařují teplo a příjemnou pozitivní energii, fialové jsou symbolem pýchy a růžové společně s červenými jsou již tradičně symbolem lásky.

 

Vyberte květiny pro vaši sestru přímo na míru a udělejte jí radost jen tak. Nemusíte čekat na speciální události jako jsou svátky, narozeniny, naopak věnujte květiny ve chvíli, kdy to skutečně nečeká, takové překvapení potěší nejvíce.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

LINSY

LINSY

PINK

PINK

SET ZOE

SET ZOE

ORANGE

ORANGE

SULY

SULY

SUNER

SUNER

QUEEN

QUEEN

BEST

BEST

FERI

FERI

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

QUEEN + PLYŠÁK

QUEEN + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + SEKT

QUEEN + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

QUEEN + MERCI

QUEEN + MERCI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé