Dekorace na Velikonoce

DIY 2: Velikonoční dekorace, které zvládnete i doma!

Věříme že velikonočních rad a tipů není nikdy dost, proto přinášíme další možnosti jak si přinést trochu jara a barev do vašich domovů, které si po zimě zaslouží trochu rozzářit. Podíváme se například jak si zpestřit vázu s květinami obyčejnou vodou, nebo ozdobit dveře, aby každý každý věděl, že právě u vás má jaro zelenou. Poradíme vám také jak například efektivně zužitkovat starší zavařovací sklenice, kterých máte plný sklep nebo skříň v kuchyni. Na tyto tipy a mnohem víc se můžete těšit právě v dnešním článku.

 

Duhová voda

Pokud si do svého domova toužíte přinést nové zářivé barvy opravdu netradičním způsobem, máme pro vás skvělý tip. Vyzkoušejte barevnou vodu do průhledných váz a sklenic! Budou vám stačit pouze vázy s průhledným sklem, barvivo, voda a květiny. Díky barevné vodě ve váze stačí doladit celek jednobarevnými květinami v jemných barvách bílé a krémové. Skvělou volbou jsou například bílé jemné lilie. Tento jednoduchý ale přitom efektivní trik zaujme naprosto každého, tím si můžete být jisti už teď! Pokud netoužíte přímo po duhové plejádě květin, ale přesto vás nápad zaujal, určitě skvěle funguje i v jedné váze na stole. Co takhle jemně růžová voda doplněná o kytici čerstvých květin, to zní dobře ne?

Jarní dekorace na dveře

Věnce na dveře nejsou pouze vánoční záležitostí, naopak během jara vám pomohou krásně rozzářit váš vchod. Pokud se chcete držet tradičnějšího designu a jednodušší přípravy, doporučujeme pořídit si klasický pletený věnec, můžete zvolit například dřevěný nebo slaměný. Pokud jste ale tvořivější povahy, není nic snadnějšího než si i samotný věnec vyrobit doma. Budete na něj potřebovat jenom pár ohebnějších větviček a drátek, na který budete větvičky postupně namotávat na sebe a drátkovat, dokud nebude mít věnec vámi požadovaný tvar a velikost.

Jakmile budete mít věnec připravený, přichází čas na jeho zdobení. V tento moment je ideální příležitost si předem rozvrhnout jak byste chtěli aby ve finální verzi váš věnec vypadal, proto si všechny jednotlivé dekorace před jejich finální aplikací vyskládejte a naaranžujte na věnec předem, jelikož po připevnění není cesty zpět. A co zvolit za dekorace? Jaro si doslova žádá o barevné kombinace, proto skvělým nápadem je zakomponovat umělé jarní květiny. Efektivně vypadají například umělé tulipány nebo narcisy, do kterých můžete zakomponovat i trochu zeleně. Mimo květiny by na vašem věnci neměly chybět také velikonoční vajíčka! Nejbezpečnější volbou jsou polystyrenová vajíčka, která jsou decentní a ideální pro práci. Dále by vašemu věnci rozhodně neměla chybět mašle, na kterou můžete věnec pověsit nebo přidat pouze jako dekoraci.

Polní květiny v zavařovačkách

Snažíte se ušetřit a zároveň zužitkovat co nejvíce věci, které se vám doma objevily ať už zamýšlené nebo náhodou? Každý z nás občas koupí sterilovanou zeleninu, džem nebo oříškové máslo.. kdy nám po konzumaci zůstane skleněná nádoba, místo toho abyste ji vyhodili, zkuste ji využít kreativně a zužitkujte ji jako vázu! Nejprve smyjte a odlepte všechny etikety, což nejsnadněji půjde poté, co sklenici na chvíli naložíte do horké vody. Následně můžete sklenici dodat požadovaný design pomocí barev, stuhy, nebo ji pouze vymýt a nechat průhlednou. Aby byl zachován co nejvíce rustikální styl, doporučujeme do sklenice umístit květiny ze zahrádky, louky nebo jejich mix. Čím větší kombinace květin, tím lepší! Nebojte se zapojit i zeleň kterou byste možná dříve považovali spíše za plevel, v dnešní době to naopak dodá vaší květině ten správný šmrnc!

Jarní bedýnky

Pokud vám pouze věnec nestačí a rádi byste si k němu vytvořili ještě nějakou doplňkovou dekoraci, jarní bedýnky jsou skvělou volbou. Dřevěnou bedýnku seženete buďto na půdě, nebo v supermarketu v sekci zeleniny a ovoce, kde často zůstávají po vyprodání zboží a vy si je zdarma můžete odnést domů a v neposledním případě také v domácích potřebách. Bedýnka bude sloužit jako základ dekorace, do které následně můžete naaranžovat vše co se vám zlíbí! Ovšem vždy myslete na jedno nepsané pravidlo - méně je někdy více. Pokud chcete bedýnku hezky sladit spolu s věncem, doporučujeme použít stejné květiny, vajíčka i stuhu. Pokud budete tvořit bedýnku s velikonoční tématikou, neměl by v ní chybět žádný velikonoční zajíček nebo slepička. Pokud zvolíte slepičku, zkuste naaranžovat pomocí barevného peří a vajíček. Naopak při volbě velikonočního zajíčka, rozhodně nezapomeňte na mrkvičku a další dobroty. Bedýnky navíc nemusíte umístit pouze ke dveřím nebo před vchod.. Pokud zvolte menší, jemnější kombinace, můžete si bedýnkami vyzdobit i váš interiér.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TEDIN

DOMINIKA

KLAUDIE

FRESIE

VINSY

HERMIONA

ESTER

DOLY

RUZY

FREZIE + SANTINY

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

FREZIE + EUSTOMA

KLERENS

FLORENTINA

FREZI

TAMA

HANDI

BABY

SMILE

KYTICE EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ EUSTOM

KVĚTINOVÝ KOŠ VANDA

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ALICE

KVĚTINOVÝ KOŠ ELISE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ GISEL

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ FRESIE

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

REBECA

TERESA

SABRINA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé